سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در حاشیه طرح دستگیری اراذل و اوباش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هماهنگی با مقامات قضایی در حال انجام است که دستگیرشدگانی که فروشنده و سازنده مواد محترقه بودند در ایام عید آزاد نشوند و این افراد و خودروهایشان در اختیار پلیس باشد.

وی در ادامه افزود: با فروشندگان‌ و سازندگان‌ مواد محترقه‌ که امنیت‌ ذهنی‌ مردم را به خطر می‌اندازند برخورد قاطع خواهد شد و واحدهای صنفی نیز پلمپ‌ می‌شوند.

سردار رحیمی گفت: در طرح‌ برخورد با اراذل‌ و اوباش‌ در راستای برقراری امنیت از روز گذشته و طی هفتاد و هشتمین مرحله از این عملیات، از ۹۸ واحد صنفی، قهوه‌خانه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی‌ بازرسی‌ صورت گرفت و در این راستا‌ ۲۴۱ تن از اراذل و اوباش‌ دستگیر شدند که کمتر از ۱۰ درصد این اراذل‌ سابقه‌دار بودند. همچنین ۴۰ مورد از اقدامات انجام شده در طرح برخورد با اراذل‌ و اوباش‌ مربوط به درخواست‌‌های مردمی مبنی بر جمع آوری این افراد از سطح محلات آن‌ها توسط پلیس بوده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ۵۴ پارک و تفرجگاه‌ در این عملیات پاکسازی شدند که اراذل‌ سطح یک و دو در این طرح‌ها دستگیر شدند که بیشتر اراذل در جنوب تهران بودند.

سردار رحیمی گفت: ۶۳ تن از این دستگیر‌شدگان که اقدام به چاقو‌کشی، عربده‌کشی‌ و زورگیری‌ می‌کردند زیر ۱۸ سال سن دارند.

وی افزود: در عملیات دستگیری اراذل‌ و اوباش‌، ۱۷۰ قبضه‌ سلاح سرد از جمله قمه، چاقو و غیره، ۹ قبضه‌ سلاح جنگی و ۲۵ کیلو مواد محترقه‌ دست‌ساز کشف شد.

سردار رحیمی گفت: همچنین ۷۳ هزار قلم داروی تاریخ مصرف‌ گذشته نیز از این افراد کشف و ضبط‌ شد.

وی افزود: در روزهای پایانی سال نیروهای پلیس جهت برقراری نظم و امنیت‌ از ساعت ۴ بعدازظهر تا ساعت ۲۲ شب به صورت ویژه‌ در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.

سردار رحیمی گفت: در جامعه اسلامی رعایت شئونات اسلامی و حجاب واجب است و پلیس با افرادی که شئونات اسلامی را رعایت نمی‌کنند برخورد قاطع‌ خواهد داشت، همچنین با مقامات قضایی‌ در این خصوص جلساتی برگزار کردیم و مقرر شده اقدامات لازم در این راستا انجام شود.

وی تصریح کرد: به نیروهای پلیس تذکر داده شده که در برخورد با افرادی که حجاب را رعایت نمی‌کنند، شئونات لازم را رعایت کنند.