مطالبه گری مردمی

این پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید… این [مطالبه گری] بسیار چیز باارزشی است؛ این مطالبه‌گری را از دست ندهید، این آرمان‌خواهی را از دست [ندهید]. اینها آرمان‌خواهی است؛ ممکن است بعضی از این چیزهایی که شما مطالبه میکنید عملی نباشد که واقع قضیّه هم همین است؛ یعنی وقتی انسان وارد عمل شد مشکلات کار میدانی برای او بیشتر آشکار میشود، معلوم میشود که همه‌ی آن چیزهایی که میخواستیم، یا نمیتوانسته عملی بشود یا نمیتوانسته به این زودی عملی بشود؛ لکن خودِ این آرمان‌خواهی باارزش است؛ برای اینکه اگر آرمان‌خواهی وجود نداشته باشد راه را گم میکنیم؛ این آرمان‌خواهی موجب میشود که ما راه را گم نکنیم و وسط راه، کج و راست و به چپ و راست حرکت نکنیم. این آرمان‌خواهی را داشته باشید؛ این آرمانهای مهم را: عدالت، استقلال، رفع فساد، در نهایت تمدّن اسلامی. آرمان اصلی و واقعی و نهایی، ایجاد تمدّن اسلامی است؛ اینها را از دست ندهید و اینها را مطالبه کنید و بخواهید روی آن فکر کنید؛ البتّه مطالبه‌گری بایستی با شکلهای منطقی باشد. مقام معظم رهبری ۱۳۹۹/۰۲/۲۸

 

بسم الله خیرالاسماء

پایگاه خبری تحلیلی و مطالبه گری “بهارستان سلام” بعد از حدود ۸ سال مطالبه گری انفرادی، در مهرماه ۱۴۰۲ با هدف لبیک به فرمان مقام معظم رهبری جهت ترویج فرهنگ مطالبه گری در بین عموم مردم، اقدام به راه اندازی سرویس ویژه “مطالبه گری مردمی” برای مشارکت شهروندان در حل مشکلات شهر بهارستان از طریق مطالبه گری نموده است.

در این بخش ابتدا دغدغه های اصلی شهروندان که با رصد فضای مجازی اولویت بندی شده به طومارهای الکترونیک مطالبه گری تبدیل و فرصت حمایت (امضاء) در اختیار شهروندان گذاشته می شود. (گفتنی است حمایت ها توسط ارسال کد پیامکی برای حمایت کننده صحت سنجی می شود) در پایان مطالبه هایی که حد نصاب حمایت را کسب کرده باشند از طریق مکاتبه به استحضار مسئولین رسیده و تا زمان کسب نتیجه مطلوب توسط بهارستان سلام پیگیری می گردند.

 

مطالبه گری اول:
حل معضل سگ های ولگرد بهارستان

تاریخ شروع: ۲۲ مهرماه ۱۴۰۲

تعداد حمایت: 634 نفر

لینک: https://baharestansalam.ir/motalebe/m1

مشاهده اقدامات و نتیجه مطالبه گری