کد خبر : 707
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶
-
1373 بازدید

مساجد شهربهارستان باید شناسنامه دار شوند

مساجد شهربهارستان باید شناسنامه دار شوند

مشاور فرهنگی معاون وزیر راه گفت: مساجد شهر بهارستان باید در اسرع وقت دارای کارگروه های فرهنگی، هیئت امنا و چارت ویژه و کامل باشند و شناسنامه هر مسجد باید تهیه شود.

به گزارش پایگاه خبری بهارستان سلام به نقل از آرمان اصفهان، اولین جلسه هم اندیشی امور فرهنگی شهر بهارستان که با حضور حجت الاسلام و المسلمین علی صبوری مشاور فرهنگی معاون وزیر راه و شهرسازی با ریاست شرکت عمران، اعضای شورای شهر، شهردار، و مسئولان ادارات و دانشگاه های شهر بهارستان صبح امروز به میزبانی شرکت عمران برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین صبوری ضمن تشکر از حضور مسئولان دغدغه مند در خصوص کار فرهنگی در سطح شهر خطاب به امام جمعه شهر بهارستان اظهارکرد: نقش امام جمعه به عنوان مهندس فرهنگی در مدیریت و محوریت امور فرهنگی در شهرهای جدید همچون این شهر بسیار پررنگ و تاثیر گذار است.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص کار فرهنگی گفت: ایشان می فرمایند: «با انگیزه سالم و خالص کار فرهنگی انجام دهید» .در واقع ماموریت اصلی ما اهمیت به فعالیت های فرهنگی تاثیرگذار در سطح شهر است.

مشاور فرهنگی معاون وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: از جمله مطالباتی که  درحیطه فرهنگی در شهر بهارستان مورد توجه است، توجه به وجود اقوام و اقلیت ها و مذاهب گوناگون در این شهرزندگی می کنند که برنامه ریزی برای نوع فعالیت فرهنگی برای این قشر با محوریت امام جمعه شهر انجام می پذیرد.

حجت الاسلام و المسلمین صبوری با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضای شورای شهر بهارستان پیرو تهیه تقویم فرهنگی تصریح کرد: این پیشنهاد در جلسه امروز مصوب می شود که توسط مسئولان ادارات و نهادهای شهر برای جلوگیری از موازی کاری های فرهنگی و عدم یکپارچگی  در برنامه های مناسبتی در اسرع وقت تقویم فرهنگی سالانه مجموعه خودشان را تحویل مسئولان امورفرهنگی شهر بدهند.

وی در ادامه گفت: در مجموعه شرکت عمران و شهرسازی به عنوام مصوبه ردیف بودجه ای برای سرانه فرهنگی تعریف نشده است ولی مبلغ اندکی را می توانیم در اختیار مسئولان اجرای فرهنگی قرار دهیم و پیگیر دریافت بودجه در این خصوص از وزیر هستیم.

مشاور فرهنگی معاون وزیر راه و شهرسازی به نقش موثر مجموعه های مذهبی در اجرای روند فعالیت های فرهنگی اشاره کرد و افزود: در جلسه ای جداگانه با متولیان امور فرهنگی بسیج، مساجد و معاونت های فرهنگی ادارات و دانشگاه های شهر بهارستان به زودی جلسه ای خواهیم داشت و هم چنین در جلسه آینده پیگیر مباحث فرهنگسرا ها خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین صبوری استقرار ادارات و نهادها را در شهر بهارستان بسیار مهم دانست و گفت: همانطور که مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی در این زمینه دغدغه مند هستند ما نیز پیگیر بوده ایم و نامه نگاری و اقدامات اولیه انجام پذیرفته است و از امام جمعه شهر بهارستان درخواست پیگیری نامه نگاری ها برای استقرار اداره اوقاف در این شهر را خواستاریم.

وی ادامه داد: از اعضای شورای شهر بهارستان درخواست چاپ نشریه به منظور انعکاس رسانه ای خدمات شهری در امور عمرانی و فرهنگی و خدماتی را که توسط هر یک از نهادهای این شهر اجرا می شود به اطلاع مردم برسد، هم چنین در بحث امور خط تلفن و اینترنت که ساکنین مسکن مهر با مشکلات مخابراتی مواجه هستند شرکت عمران پیگیری های لازم را جهت رفع موانع انجام دهد.

مشاور فرهنگی معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به درخواست مهندس طاهر خوانی معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و هم چنین مطالبات رهبری از مسئولان گفت : هریک از مسئولان شهری موظف هسند هر چند وقت یکبار گزارشی از روند عملکردها و فعالیت های اخیر مجموعه خویش به سمع و نظر مردم برسانند.

حجت الاسلام و المسلمین صبوری با اشاره به اینکه مساجد شهر باید شناسنامه دار شوند تاکید کرد: بحث اصلی کار فرهنگی در شهر برای ما مساجد هستند واین مکان مقدس و پایگاه اعتقادی محل حضور و اجتماع مردم است، بنابراین در اسرع وقت مساجد باید دارای کارگروه های فرهنگی، هیئت امنا و چارت ویژه و کامل باشند و شناسنامه هر مسجد باید تهیه شود که محوریت پیگیری این امر امام جمعه شهر است.

وی افزود: همان گونه که کار مذهبی_ فرهنگی برای متولیان امور فرهنگی در اولویت است باید در شهر جشن و جنگ شادی با چهارچوب موازین شرعی و اسلامی برای نشاط مردم شهر برنامه ریزی و اجرا شود.

مشاور فرهنگی معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به یکی از درخواست های مسئول کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی این شهر پیرو اختصاص یک قطعه زمین برای احداث مجتمع فرهنگی چند منظوره برای برگزاری برنامه های فرهنگی از سوی شرکت عمران بهارستان به عنوان یکی ازمصوبات طرح های عملیاتی در اولین جلسه فرهنگی ابراز امیدواری کرد و گفت: با این درخواست موافقت می شود.

حجت الاسلام و المسلمین صبوری هم چنین در پاسخ به یکی از درخواست مساعدت شهردار بهارستان  از مدیریت شرکت عمران پیرو گسترش کتابخانه ها به خصوص در محیط های تفریحی و پارک های شهری به منظور افزایش سرانه مطالعات و گسترش دانش، فرهنگ مردم یادآور شد: درخواست موافقت می شود و پیگیر امور از مسئولان امور کتابخانه ها می شوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.